Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /var/www/vhosts/istanbulsolarsistem.com/httpdocs/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/editors/class-vc-frontend-editor.php on line 673 Solar Enerji Sistemi Nasıl Kurulur | İSTANBUL SOLAR

Solar Enerji Sistemi Nasıl Kurulur

solar enerji

Enerji ihtiyacının her geçen gün arttığı günümüzde, solar enerji sistemleri bu problemi Dünya genelinde çözüme kavuşturmuştur. Ülkemizde de 2013 yılı itibariyle kendi enerjini üretme imkanı sağlayan kanunla birlikte enerji dar boğazı büyük ölçüde aşılmıştır. Solar enerji sistemlerinden bu gün için herkes faydalanabilir.

  İlk Aşama Başvuru İşlemleri

  Arazi solar sistemleri ve çatı solar sistemleri farklı başvuru özelliğine sahiptir. Arazide güneş enerjisi üretecek olanlar öncelikle Tarım Bakanlığı’na başvuru yapması gerekir. Tarım Bakanlığı arazinin ekime elverişli olmadığını tespit ettiğinde solar sistem kurulumuna izin vermektedir. Tarım Bakanlığının onayında sonra elektrik şirketine başvurulması gerekir.

  Elektrik şirketine başvuru işleminin ardından şirket sistem için izin belgesi verecektir. Bu aşamadan sonra artık sistem kurulum işlemi gerçekleşmektedir.

  Plan Proje

  Firma elemanları yerinde yaptıkları inceleme sonunda plan ve proje oluşturmaktadır. Yerinde solar enerji plan ve proje işleminde çatının veya arazinin genel yapısı incelenmektedir. Arazi incelemesinde, araziye trafonun yakınlığı önemlidir. Trafo uzak olursa, masraf artabilir. Bu nedenle kurulum yapılacak bölgeye trafonun yakınlığı önemlidir. Arazinin zeminin uyumlu olması ve kurulum için engel teşkil etmemesi gerekir.

  Çatılarda ise evin elektrik tesisatı, sigorta sistemi çatının yapısı incelenmektedir. Kurulum her zaman için güney yönüne yapılmaktadır. Evin elektrik girişi, trafoya yakınlığı ve ana hat girişleri incelemektedir. Ayrıca çatının zemin yapısı da incelenmektedir Zemin yetersiz olursa, öncelikle çatı zeminin yeterli hale getirilmelidir.

  Yapılan inceleme sonunda proje mühendisler tarafından çizilmeye başlar. Bu proje elektrik şirketine sunulur. Projenin onaylanmasının ardından uygulama safhasına geçilir.

  Uygulama

  Bu aşamada plan ve projenin özelliğine göre imalat işlemi gerçekleştirilir. Öncelikle solar enerji sisteminin ayakları yapılır. Projede belirtilen panel modeline uygun bir şekilde ayak sistemi üretilir. Ayaklar çatıya monte edilecek hale getirilir.

  Projede belirtilen bağlantı sistemine ait malzemeler, elektriği toplayacak olan trafo sistemi ve diğer bütün malzemeler temin edilmektedir.

  Nakliye ve Montaj

  Projeye göre imalat işleminin gerçekleşmesinin ardından ücretsiz nakliye aracı ile malzemeler uygulama alanına taşınmaktadır. Uygulama alanına gelen firma elemanları, seri bir şekilde montajlama işlemi gerçekleştirmektedir.

  İlk aşamada ayaklar monte edilmektedir. Evin uygun bir köşesine trafo sistemi montajlanır. Bağlantı girişleri, bağlantılar oluşturulur. Elektrik şirketine elektrik satmak için bu aşamada gerekli bağlantıların trafoya yapılması gerekir.

  Solar Enerji Sisteminin Avantajları

  Bu sistem sayesinde kendi elektriğinizi üretiyorsunuz. Devlet destekli olduğu için bir kaç yılda kendini amorti eden bir sistemdir. Bu sistem sayesinde elektrik şirketlerine elektrik satma imkanı elde edebilirsiniz. Solar enerji sistemin ürettiği fazla elektrik otomatik olarak şirkete satılmaktadır. Şirket ay sonunda sattığınız elektrik miktarınca ödeme yapmaktadır. Her yönüyle karlı ve aynı zamanda kullanışlı bir sistemdir. Doğa dostu bu sistem görüntü kirliliği oluşturmayan ve tüm dünyada tercih edilen pratik bir sistemdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İSTANBUL SOLAR

Satış öncesi ve satış sonrası anahtar teslimi hizmetlerimizden yararlanın.