Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /var/www/vhosts/istanbulsolarsistem.com/httpdocs/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/editors/class-vc-frontend-editor.php on line 673 Solar Enerji Banka Kredileri | İSTANBUL SOLAR

Solar Enerji Banka Kredileri

solar enerji

Ges kredisi olarak da bilinen bu kredi bankalar tarafından KOBİ’lere endi enerjilerini üretmeleri için verilen bir kredi türüdür. Artan enerji ihtiyacı ile beraber işletmelerin enerji ihtiyaçlarını kendileri karşılamaları için solar sistemler kurulmaktadır. Bankalar ise işletmelere bu sistemleri kurmaları için kredi vermektedir. Solar enerji sistemleri sayesinde fosil yakıtların kullanımına olan ihtiyaç azalmakta ve çevrenin daha temiz kalması sağlanmaktadır.

 Güneş sonsuz bir enerji kaynağı olması ve çevreye tamamen zararsız olması nedeniyle hemen her ülke tarafından desteklenmektedir. Uzun yıllar yapılan çalışmalar sonunda güneş enerjisini verimli bir şekilde kullanabilmek için paneller geliştirilmekte ve günümüzde 0 verimli bir şekilde kullanılmaları sağlanmaktadır. Güneş enerjisinin elektrik enerjisine çevrildiği bu sistemler sayesinde enerji üretimi yapılabilmekte ve yapılan bu üretimler devlete satılabilmektedir.

 Solar Enerji Miktarı Ne Kadardır?

 Türkiye’de devlet vatandaşların kendi enerjilerini üreterek ihtiyaçlarını karşılamaları ve fazlasını devlete satmaları için birçok destek paketi oluşturmaktadır. Enerji Bakanlığı tarafından oluşturulan GES kredileri sayesinde oluşturulan projeler onaylanarak bu projeler için belirli bir kısmı hibe olarak verilen krediler verilmektedir. Ayrıca çeşitli bankalardan da destek kredileri alabiliyor ve bu krediler ile kendi solar sistemlerinizi oluşturabiliyorsunuz. Yapılan araştırmalara göre Türkiye’de günlük ortalama güneşlenme süresi 7.5 saattir ve bu süre güneş panellerinin verimli bir şekilde çalışması için oldukça yeterlidir.

 Solar Enerji Sistem Çeşitleri

 Gelişen teknoloji sayesinde günümüzde birçok farklı solar enerji sistem üretimi yapılmaktadır. Bu sistemler evlerde, işyerlerinde ya da sanayi alanlarında tercih edilebilmektedir. Evlerde kullanılan solar sistemler daha basit sistemlerden oluşurken sanayilerde ya da enerji üretimi yapılacak arazilerde kullanılan sistemler ise daha karmaşık sistemlerden oluşmaktadır.

 Kimler Solar Enerji Sistemi Kurabilir?

 Mülkiyet hakkı ile ilgili sorun yaşamayan herkes solar enerji sistemlerini kurabilir. Bunun için panellerin kurulacağı bir düzlüğe ihtiyacınız olacak. Boş araziler, çatılar, duvarlar vb. gibi yerler bunun için en iyi seçeneklerdir. Panellerin dışında enerjinin depolanacağı aküler, enerjiyi dönüştürecek olan dönüştürücüler ve gerekli altyapı sistemleri kurulacaktır. Tüm sistem kurulduktan sonra güneş enerjisi ev enerjisine çevrilerek kullanılabilir ya da şebeke üzerinden devlete satılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İSTANBUL SOLAR

Satış öncesi ve satış sonrası anahtar teslimi hizmetlerimizden yararlanın.