Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /var/www/vhosts/istanbulsolarsistem.com/httpdocs/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/editors/class-vc-frontend-editor.php on line 673 Solar Çatı Teknolojileri Nelerdir? | İSTANBUL SOLAR

Solar Çatı Teknolojileri Nelerdir?

çatı güneş enerji santrali

Son yıllarda daha çok kullanılmaya başlayan solar çatı sistemleri giderek teknolojik ilerlemeler ile yenileniyor. Çatı güneş enerji santrali uygulamaları giderek teknolojik gelişmeler ile yön değiştirmiştir. Geleneksel olarak kurulan güneş panellerinin işçiliği zordur bu nedenle birçok teknolojik gelişme ile farklı teknolojiler kullanılmaya başlanmıştır. Dünya üzerinde birçok firma çatı güneş enerji santrali sistemleri ile çeşitli teknolojik gelişmeler ile birlikte yeni çalışmalar yapmaktadır.

  Neden Solar Çatı Sistemleri Kullanılmalı?

  Çatı güneş enerji santrali uygulamaları son yıllarda daha çok kullanılmaya başlanmıştır. Fakat piyasada bulunan güneş paneller çatılar için pek uygun olmayabiliyor. Geleneksel olan güneş modüllerinin çerçeveleri alüminyum olması nedeni ile ağırlardır. Ağır olmaları nedeni ile çatıya uygulamak zordur. Bunun yanında güneş panellerinin esnek olmamaları nedeni ile ve çatı uygulamaları için icat edilmedikleri için çatı kullanımına pek uygun değillerdir. Bu nedenle teknolojik gelişmeler ile yapılan çatlarda kullanmaya uygun güneş santralleri tercih edilebilir.

  Solar Kiremit Teknolojisi

  Solar kiremitler, kiremit eğimli çatılar için iyi bir çözümdür. Çatıda mevcut olan kiremitler yerine solar kiremitler kullanılarak doğrudan elektrik üretilebiliyor. Solar kiremitler bilinen kiremitlerle görsel olarak aynı şekilde görünmektedirler. Bu sistem ile elektrik üretilebilir ve normal çatı kiremidi ile aynı işlev görülmesi sağlanır.

  Buzlu Solar Cam Kiremit Teknolojisi

  Buzlu güneş cam kiremit teknolojisi İsviçre’de ilk kez geliştirilmiştir. Ödüllü bir tasarım olan bu teknoloji buzlu bir görünüme sahiptir. Ev içerisindeki ısı kaybının ise ciddi oranda önlenmesi sağlanıyor. Birçok avantajlı yönü bulunan bu teknoloji Türkiye’de henüz kullanılmaya başlamamıştır.

  Özel Blok Solar Çatı Teknolojileri

  Bu güneş enerji sisteminden biri olan özel blok ürünleri oldukça farklı yapıya sahiptir. Dikdörtgen ve düz şeklide bloklar halinde güneşten üretilen bedava enerji ile eve çok güzel bir görünüm katıyor. Her bir kiremit 67 wattlık enerji üretiyorlar. Bu teknolojinin daha ilerleyip her bir kiremitten 100 wattlık bir enerji alınabilmesi için çalışmalar yapılıyor. Aynı zamanda bu bloklar geleneksel olan güneş panellerinden daha az işçilik istiyor ve bu nedenle zamandan tasarruf yapılabiliyor.

  Solar Pod Teknolojisi

 Bu teknoloji sadece ev çatıları için geliştirilmiş bir teknolojidir. Geleneksel güneş panellerinin çatı üzerine uygulaması yapılırken çatı için zarar vermemesi için geliştirilmiştir. Bu ürün için çatının delinmesine ihtiyaç duyulmuyor. Sadece alıp çatıya yerleştiriliyor. Yüksek hızda rüzgara karşı da dayanıklı olan bir teknolojidir.

  Solar Halı Teknolojisi

  Bu teknoloji halı şeklinde serilerek montajı yapılır ve bu teknoloji ile elektrik üretilir. Bu teknoloji ağır olmadığı için her koşula dayanır. Kolay montajı olan bu teknoloji, rulo halinde geliyor ve sadece ayakla itilerek serilebiliyor. Verimliliğinin düşük olması gibi bir dezavantajı bulunan bu teknolojinin olumsuz bir yanı olarak bu husus bulunuyor. Güneş enerjisi teknolojisi her geçen gün gelişiyor ve çatılara çok uygun olan farklı seçenekler ortaya çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İSTANBUL SOLAR

Satış öncesi ve satış sonrası anahtar teslimi hizmetlerimizden yararlanın.