Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /var/www/vhosts/istanbulsolarsistem.com/httpdocs/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/editors/class-vc-frontend-editor.php on line 673 Güneş Enerji Santrali Nedir | İSTANBUL SOLAR

Güneş Enerji Santrali Nedir

güneş enerji santrali

Fotovoltaik modül ve diğer bileşenlerin kurulumu aracılığıyla güneşten gelen sonsuz enerji kaynağını elektrik enerjisine çeviren sistemlere güneş enerji santrali adı verilmektedir. Hesap makinelerinde kullanılan sisteme benzer farklılığı ise daha büyük ebatlarda güneş pili kullanılmasıdır. Güneş ışınları üzerine fotovoltaik güneş pilleri yardımıyla elektriğe dönüşür.

  Kullanılan ve mevcutta görülen en temiz enerji üretimi olmasının yanı sıra doğa dostu olan güneş enerjisi santralleri tarafından üretilen elektrik ile 10 yıl devlet garantisinde gelir elde etmek mümkündür. İşletim maliyetleri ve verimliliği açısından da karlı bir enerji kaynağıdır.

  Güneş Enerji Santrali Kurulumu İçin Neler Gerekir?

  Yaklaşık 500 kw enerji elde etmek amacıyla kurulan bir güneş enerji santrali olarak gerçekleşecek işlemler üzerinden bakacak olursak;

Fotovoltaik Modüller – Güneş Paneli: Güneş enerji santrali maliyetleri içerisinde en fazla olan kısım güneş panelleridir. Bir çok panel çeşidi ve markası bulunur. Geniş ürün yelpazesi içerisinde de fiyatlar farklılıklar göstermektedir. Panel seçiminde dikkat edilmesi gereken nokta ürünün garantili olması ve teknik destek içeriğidir.

Eviriciler – Solar İnverter: Güneş enerjisi santrali kurulumunda amortisman açısından eviriciler önem taşır. Şayet amortismanı bir yıl erkene çekmek istiyorsanız ücret kısmından çok uzun süre kullanılabilme şansını düşünmenizde yarar vardır. Firma olarak uygun fiyatlarla seçim yapmanız için gerekli donanımı sizlere sunmaktayız.

Solar Konstrüksiyon: Santral kurulumunda şayet arazi çakmalı kazık konstrüksiyonu için uygunsa maliyet aşağıya çekilebilmektedir. Ancak uygun değilse beton ayaklı konstrüksiyon kullanılır ki bu nun maliyeti bira daha yüksektir.

Tek ve Çift Yönlü Sayaç: Kurulacak santrale göre tek ve çift yön tercih edilmektedir. Firma olarak en uygun sayaç kullanımı için deneyimli personellerimiz aracılığı ile hizmet vermekteyiz.

Güneş Panelleri İçin Kablo Kanalı: Güvenlik amacı ile galvaniz kablo kanalları kullanılmalıdır. Maliyeti kg başına gerçekleşmektedir.

Solar Kablo – Fotovoltaik Kablo: Güneş panelleri için kullanılan kablo türüdür.

Yıldırımdan Koruma – Paratoner Sistemi

Trafo Tesisi ve Enerji Nakil Hattı: Uğraştırıcı olan bir işlem olarak görülmektedir. Malzemeler tesis durumuna göre değişiklik göstermektedir. Malzemelerin bir kısmı projenin gerçekleştiği yere bir kısmı da tedaş tarafından bölge için belirlenen şartnameye uygunluk gösterir.

Dikenli Tel ve Çit: Şayet bir tesis kurulumu gerçekleştiriyorsanız muhakkak suretle tel örgü ile çevrilmesi gerekir. Tesisin korunması açısından önem arz eder.

Güvenlik Kamera Sistemi – CCTV: Kamera sistemleri maliyetleri oldukça değişkenlik içermektedir. Uygun fiyat avantajları için firmamızdan destek alabilirsiniz.

İdari – kontrol binası

Saha İnşaat işlemleri

Saha aydınlatması

Proje ve arazi işlemleri projesinin hazırlanmasının ardından sistem kurulum aşaması gerçekleştirilir.

 Güneş Enerjisi Santrali Avantajları

  Doğru bir planlama sayesinde güneş enerji santralleri oldukça avantajlı ve maliyetli bir yatırımdır. Enerjinin doğru kullanımı ve tasarruf açısından firmamız tarafından etkin maliyet kontrolleri yapılmak suretiyle, müşteri memnuniyet odaklı GES kurulumu işlemi uygun fiyatlarla gerçekleştirilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İSTANBUL SOLAR

Satış öncesi ve satış sonrası anahtar teslimi hizmetlerimizden yararlanın.