Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /var/www/vhosts/istanbulsolarsistem.com/httpdocs/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/editors/class-vc-frontend-editor.php on line 673 Güneş Enerji Panelleri Neden Tercih Ediliyor | İSTANBUL SOLAR

Güneş Enerji Panelleri Neden Tercih Ediliyor

güneş paneli

Güneş paneli, güneş ışınlarını alarak elektrik enerjisine çeviren panellerdir. Bu panellerde oluşan enerji bağlantı kabloları sayesinde santrale ulaşır. Santral, binaya elektriği dengeli bir şekilde dağıtır. Güneş paneli içerisinde korunaklı ince silikonlar, elektrik oluşumu sağlar. Panel dış bölümünde bulunan damperli cam, darbelere karşı koruyucu özelliğinin yanı sıra güneş ışınlarını panele almaktadır. Bu sistemde panelin en fazla güneş alan noktaya kurulumu önemlidir.

  Paneller Pratik Üretim Sağlıyor

  Elektrik enerjisi krizinin başlaması ile birlikte ciddi anlamda elektrik krizi başlamıştır. Bu gün Japonya’da çatısında elektrik paneli olmayan ev yoktur. Güneş paneli kullanımı Japonya’da % 90 seviyeye ulaşmıştır. Ülkemizde de aynı şekilde bu seviye her geçen gün artmaya devam etmektedir. Tarım ve hayvancılığın ihtiyaç duyduğu elektrik enerjisi güneş enerjisi ile sağlanmaktadır.

  Sanayide ve sosyal hayatta elektrik krizinin baş göstermesi ile birlikte ülkemizde 2013 yılından itibaren kendi elektriğini üretme imkanı sunulmuştur. Bacasız fabrika kategorisindeki güneş paneli çevre dostudur ve üretim kapasitesi yüksektir. Diğer elektrik üretim seçeneklerine nazaran çok daha kullanışlı ve pratiktir. Bu sistemin servis seçeneği bulunmaktadır. Arıza veya bakım işlemleri servis tarafından gerçekleştirilmektedir.

  Yüksek Elektrik Faturalarına Son Veriyor

  Ülkemizde enerji krizinin devam etmesi faturaların yükselmesine neden olmaktadır. Bu nedenle güneş paneli diğer sistemlere nazaran daha fazla ilgi görmeye başladı. Konya ve Urfa, güneş enerji sistemleri konusunda ilk sırada yer alan bölgelerimizdir. Bu bölgeler güneşlenme gün sayısı bakımından Türkiye’de ilk sırada yer alan şehirlerdir.

  Panel kurulumun ister çatıya ister araziye yapabilirsiniz. Kurulumun yapılacağı arazinin ekime elverişli olmaması gerekir. Ayrıca Tarım Bakanlığı ekime elverişli olmadığına dair başvurunuzu onaylaması ve izin belgesi vermesi gerekir. Tarımı korumak ve tarıma elverişli olmayan arazileri değerlendirmek için tarıma elverişli olmayan araziler için solar enerji izni verilmektedir.

  A’dan Z’ye Güneş Enerji Çözümleri

  Çatıya güneş enerji sistemi kuracaksanız elektrik şirketinden izin almanız yeterlidir. Panel kurulumunda alınan izinler sonrası ekspertiz, proje ve uygulama safhası gerçekleştirilir. Bu sektörde hizmet veren firmalar danışmanlık, proje, uygulama, nakliyat ve anahtar teslim hizmeti sunmaktadır.

  Kendi elektriğini üretme imkanı sunan güneş panelleri, artan elektriği satma imkanı sunuyor. Devlet hibe kategorisinde yer alan güneş enerji panelleri, kısa sürede amorti ederek işletme sahibini kara geçiriyor. Üretilen elektriği elektrik şirketine satabilirsiniz. Artan elektrik bu sistemde boşa gitmiyor ve şehrin elektrik şebekesine aktarılıyor.

  Doğayı Koruyor

  Güneş enerji panelleri bacasız fabrika özelliğine sahip özel tasarımlardır. Doğayı koruyan ve doğaya zarar vermeyen bu sistem, son derece sağlıklı özelliklere sahip özel bir sistemdir. Evlerde, iş yerlerinde, hastanelerde, büyük sanayi sitelerinde ve benzeri birçok kategoride bu sistem tercih edilmektedir. Doğaya zararlı her hangi bir zarar vermeyen ve son derece sağlıklı olan sonar enerji sistemleri, yeni nesil elektrik enerji sisteminin yerini almıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İSTANBUL SOLAR

Satış öncesi ve satış sonrası anahtar teslimi hizmetlerimizden yararlanın.