Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /var/www/vhosts/istanbulsolarsistem.com/httpdocs/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/editors/class-vc-frontend-editor.php on line 673 Güneş Enerji Panelinin Avantajları Nelerdir | İSTANBUL SOLAR

Güneş Enerji Panelinin Avantajları Nelerdir

Çatı güneş paneli

Günümüz enerji piyasası ciddi anlamda talebi karşılayamamaktadır. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de çatı güneş paneli panellerine olan ilgi her geçen gün artmıştır. Enerji ihtiyacının karşılanmasında bu gün için en iyi seçenek solar enerjidir. Solar enerjinin birçok enerji sistemine göre artıları bulunmaktadır. Firma ve şahıs kategorisinde, tarım dünyasında ve sanayide elektrik her zaman için maliyet anlamına gelmektedir. Bu maliyeti minimum seviyesine düşürmek için güneş enerji panellerine ihtiyaç vardır.

  Yer Kaplamaz ve Görüntü Kirliliği Oluşturmaz

  İnce ve estetik görünümlü güneş enerji panelleri çatıya kurulduğu için yer kaplamamaktadır. Çatı sistemleri görüntü olarak da estetiktir ve evin genel görünümünü bozmaz. Çatı güneş paneli için evinizin çatısı yeterlidir. Görsel açıdan şehir planlamasına uygun özelliğe sahiptir. Paneller değiştirilebilir ve bu değiştirme işlemi servis ekibi tarafından gerçekleştirilmektedir. İsterseniz panelleri başka bir yere taşıyabilirsiniz.

  Arazi Güneş Enerji Sisteminin Avantajları

  Araziye kurulan panellerin kullanım kalitesi ve avantajları oldukça fazladır. Tarıma elverişli olmayan çorak bir araziniz varsa bu araziden yüksek gelir elde edebilirsiniz. Bunun için Tarım Bakanlığı’na başvurup izin almalısınız. Tarım Bakanlığı çorak ve ekime elverişli olmayan arazilere izin vermektedir. Bu izinle birlikte hiç bir gelir elde edemediğiniz araziniz size düzenli gelir getirecektir.

  Çorak ve verimsiz araziye kurulan sistem sayesinde 12 ay boyunca gelir elde etmeniz mümkündür. Bu yönüyle arazi solar sistemleri arazi sahibi için ciddi anlamda gelir kaynağı haline gelmektedir.

  Sadece İzin Almanız Yeterlidir

  Araziye ve Çatıya solar enerji sistemi kuracak olanlar sadece izin alması yeterlidir. Çatı güneş paneli sistemi kuracaklar bölgenin elektrik şirketinden izin almalıdır. İzin alındıktan sonra bütün işi sistemi kuracak şirket yapmaktadır. Aracı şirketler malzeme satışı, nakliye, danışmanlık ve proje hizmetinin yanı sıra anahtar teslim proje hizmeti sunmaktadır. Elinizi suya sabuna dokunmadan kısa sürede sistem kurulmaktadır.

  Elektrik Faturasından Kurtuluyorsunuz

  Tarım dünyasında ve ekonomi dünyasında elektrik faturası her firma ve şahıs için ciddi anlamda maliyet anlamına gelmektedir. Devlet destekli olması ve kendini kısa sürede amorti etmesi nedeniyle güneş enerji sistemleri çok karlıdır. Özellikle çiftçiler için maliyeti azaltan ve gelir imkanı sunan bir sistemdir. Bu kategoride dikkat edilecek husus, deneyimli ve yetkili firmalarla çalışmaktır.

  Devlet Desteği Alabilirsiniz

  Yetkili mühendislerle çalışan ve resmi kategoride devlet desteğini alma imkanı sunan firmalarla çalıştığınız zaman devlet hibe imkanı sunuyor. Çatı güneş paneli sayesinde gelirinizin artması bir yana elektrik kesintisi gibi uygulamalarla karşılaşmıyorsunuz. Sistemde meydana gelen arızalar dışında keyfi elektrik kesintileri ile karşılaşmadan istediğiniz gibi elektrik kullanım imkanına kavuşuyorsunuz.

  İzin alma aşamasından kurulum aşamasına kadar bütün aşamalarda firma gerekli olan bütün işlemleri takip etmektedir. Anahtar teslim projeler kısa sürede kurulduktan sonra, elektrik şirketinin verdiği tarih itibariyle kullanıma açılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İSTANBUL SOLAR

Satış öncesi ve satış sonrası anahtar teslimi hizmetlerimizden yararlanın.